Vilnius,
14
Rugsėjis
2022
|
11:40
Europe/Amsterdam

Nauju „VELUX Grupės“ generaliniu direktoriumi taps Larsas Peterssonas, kuris pakeis į pensiją išeinantį Davidą Briggsą

Apibendrinimas

Nauju „VELUX Grupės“ generaliniu direktoriumi skiriamas Larsas Peterssonas, kuris  pakeis iki šiol grupei vadovavusį Davidą Briggsą, nusprendusį išeiti į pensiją. L. Peterssonas šiuo metu yra kompanijos „Hempel“ prezidentas ir generalinis direktorius,  prie „VELUX Grupės“ jis prisijungs nuo 2022 m. lapkričio 1 d. Iki tol laikinojo generalinio direktoriaus pareigas eis Andersas Götzsche, VELUX finansų direktorius.

L. Peterssonas šiuo metu yra prezidentas ir generalinis direktorius Danijoje įsikūrusioje tarptautinėje įmonėje „Hempel“ . Prieš tai jis užėmė vadovaujančias pareigas Švedijos kompanijoje „Inwido“, kurios veikla – langų ir durų gamyba, taip pat – Prancūzijos langų gamybos įmonėje „Tarkett. Nuo 2019 m. L. Peterssonas buvo „VKR Holding“ priklausančios kompanijos „Dovista“, valdybos nariu.Hempel - Lars Petersson-59- Web_edited

„L. Peterssonas ateina turėdamas daug darbo patirties tarptautinėse kompanijose, kurių veikla panaši į mūsų, jo  charakteristikos puikios. Jam vadovaujant „Hempel“ kompanija sėkmingai pradėjo ambicingą augimo strategiją, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas klientams, taip pat tvirtai įsipareigojama būti lyderiais tvarumo srityje. Esu įsitikinęs, kad Larsas –  tinkamas žmogus, kuris sėkmingai  vadovaus tolimesnei VELUX plėtrai“, – sakė Jørgenas Jensenas, „VELUX Grupės“ valdybos pirmininkas.

„Esu pagerbtas ir sujaudintas, kad man suteikta galimybė vesti „VELUX Grupę“ pirmyn. Statybinių medžiagų pramonėje dirbu jau du dešimtmečius ir visada žavėjausi VELUX dėl stipraus prekės ženklo ir gaminių kokybės – įmonė paveldėjo didelį palikimą apibrėžti visą pramonės šaką ir tuo pačiu išlaikyti stiprų socialinės atsakomybės jausmą. Labai laukiu, kada galėsiu tapti VELUX komandos dalimi ir padėti siekti ambicingų tikslų, numatytų neseniai pradėtoje įgyvendinti įmonės plėtros strategijoje, kartu pakeliant tvaraus verslo kartelę“, – kalbėjo L. Peterssonas.

Penkiasdešimt trejų metų Larsas yra kilęs iš Švedijos. Jis gyvena Kopenhagos rajone su savo žmona Annica, su kuria turi du suaugusius vaikus.

 

Davidas Briggsas pasitrauks iš „VELUX Grupės“

Po penkerių metų vadovavimo „VELUX Grupei“ Davidas Briggsas rugsėjį pasitrauks iš generalinio direktoriaus pareigų. 

„Sėkminga Davido karjera VELUX truko beveik 30 metų, o pastaruosius penkerius metus jam vadovaujant VELUX sėkmės istorija tęsėsi ir įsibėgėjo. Apgailestauju, kad jis mus palieka, bet visiškai gerbiu jo norą daugiau laiko praleisti su šeima“, – sakė „VELUX Grupės“ valdybos pirmininkas J. Jensenas. – Kartu su valdyba ir stipria vadovų komanda Davidas parengė įdomią strategiją, numatančią  sėkmingą augimą iki 2030 metų ir užtikrintai pirmauti tvarumo srityje statybų sektoriuje. Esame visiškai įsipareigoję laikytis šios strategijos pagrindų“.

„Man buvo didžiausia gyvenimo garbė ir privilegija vadovauti VELUX ir atstovauti šiai nuostabiai įmonei bei visiems puikiems kolegoms. Nuo 2018 m. pasiekėme rezultatų, kuriais visi galime didžiuotis – jie gerokai viršija tai, ką daugelis manė esant galima pasiekti. Ir tai nulėmė mano kolegų, taip pat mūsų partnerių, tiekėjų ir, žinoma, klientų pasišventimas“, – teigė generalinis direktorius D. Briggsas. 

„Tikrai tikiu, kad geriausi VELUX laikai dar laukia ateityje, kaip ir numatyta įmonės strategijoje, kurią pradėjome įgyvendinti 2021 m. ir kuri jau pradeda duoti gerų rezultatų. Sunku atsitraukti nuo to, ką myliu ir kuo labai tikiu. Tačiau manau, kad atėjo laikas man ir mano šeimai. Neabejoju, kad turėdama stiprią valdybą, kurią remia neįtikėtinai palaikantys ilgamečiai  akcininkai, VELUX toliau augs ir daugelį metų išliks turbūt geriausiu pasaulyje statybinių medžiagų verslu“, – tęsė D. Briggsas.

Daugiau informacijos:

Stine'a Green Paulsen, ryšių su žiniasklaida direktorė, stine.paulsen@velux.com, +45 61120332

„Boilerplate“ kodas

Apie „VELUX Grupę“

Daugiau nei 80 metų „VELUX Grupė“ kūrė geresnę gyvenamąją aplinką žmonėms visame pasaulyje, siekdama padėti maksimaliai išnaudoti dienos šviesą ir gryną orą, galinčius patekti per stogą. Tarp mūsų gaminių: stogo langai ir moduliniai stoglangiai, dekoratyvinės užuolaidėlės, nuo saulės apsaugantys gaminiai ir išorinės žaliuzės, taip pat montavimo ir išmaniojo namo sprendimai. Šie gaminiai padeda užtikrinti sveiką ir tvarų patalpų klimatą darbui ir mokymuisi, žaidimams ir pramogoms. Dirbame visame pasaulyje – pardavimo ir gamybos veikla vykdoma daugiau nei 38 šalyse, turime visame pasaulyje  apie 12 500 darbuotojų. „VELUX Grupė“ priklauso „VKR Holding “, kuri visiškai priklauso ne pelno, labdaros fondams (THE VELUX FOUNDATIONS) ir šeimai. 2021 metais „VKR Holding“ bendros pajamos siekė 3,5 mlrd. eurų, o THE VELUX FOUNDATIONS skyrė 244 mln. eurų labdarai.

Plačiau apie „VELUX Grupę“: velux.com.